Lietuvos laisvės sąjunga

Kaip ir žadėjo, įvažiavęs į Lietuvą paskambino Kęstutis Pakalnis.Mūsų vienintelis klausimas: kaip vertinate Teismo sprendimą ir savivaldybės tarybos ieškinį?

Kęstutis Pakalnis, Tarybos narys:
– Mane eilinį kartą tiek merė Živilė Pinskuvienė, tiek Tarybos valdančioji dauguma stebina savo pozicija. Bylinėjimasis su rajono gyventojais ir Tarybos nariais, tai ne kas kita, o rajono biudžeto lėšų švaistymas.

Teismo posėdžio metu man įstrigo teismo pasisakymas dėl savivaldybės samdomo advokato. Tuomet teismas stebėjosi, kad savivaldybė, turinti ne vieną teisininką, kovodama prieš eilinį rajono pilietį, prieš Tarybos narį samdo brangius advokatus. Nejau savivaldybės teisininkai yra tokie nekompetentingi, kad reikia biudžeto lėšas leisti advokatų samdymui? Tai kam tuomet mokamos algos savivaldybės teisininkams? 

Suprasčiau, kad merė ir valdantieji, tenkindami savo keistas ambicijas,  bylinėjimuisi leistų savo asmenines lėšas, taip, kaip tai darė atleistieji, kaip dabar darome mes, prieš kuriuos kovoja merė. Bet leisti rajono gyventojų pinigus tam, kad kažką pastatytum į vietą arba pašalintum iš savo kelio – tai vagystė vidury baltos dienos, kurios niekaip negaliu pateisinti.

Merė man nuolat prikiša verslą ir mano dėmesį jam. Kiekvienas pilietis žino, kad valstybei didelė dalis lėšų atkeliauja iš verslo mokamų mokesčių. Tad kiekvieno valstybės ir rajono vadovo dėmesys turėtų būti skirtas verslui ir pagalbai jam. Ne, ne materialinės pagalbos noriu, o galimybės derinti verslą su Tarybos nario veikla. Tam tereikia, kad iš anksto žinotume būsimų posėdžių darbotvarkes ir grafikus.  Tik tiek. Apskritai, aš manau, kad geriau nevogti, o dirbti ir uždirbti. O gal merė kitaip galvoja?

Mano bendražygiai žinojo, kad bet kuriuo atveju buvau pasirengęs gerbti teismo sprendimą ir jam paklusti. Jei teismas būtų nusprendęs kitaip ir priėmęs sprendimą ne mano naudai, aš būčiau garbingai pasitraukęs iš Tarybos nario pareigų. Tuo pačiu planavau pakviesti lygiai taip pat pasielgti merę, kurios naudai buvo perkami balsai.

Kadangi teismo sprendimas palankus man, aš ir toliau tęsiu savo kaip Tarybos nario veiklą, dirbsiu rajono gyventojų naudai, sieksiu skaidrumo rajono valdyme ir projektų vykdyme. Juk būtent dėl to ir buvo fabrikuojama ši byla, kad aš negalėčiau gauti tos informacijos, kuri privalomai turi būti teikiama Tarybos nariui.

O rajono merę Živilę Pinskuvienę noriu pakviesti nešvaistyti nei laiko, nei energijos, nei lėšų kovoms su manimi ir kitais oponentais. Patikėkite, tų pinigų labai laukia ligoninė, kitos medicinos įstaigos, jais apsidžiaugtų mokyklos ir darželiai, kaimų gyventojai laukia asfaltuojamų kelių, jie praverstų tiek daugiavaikėms šeimoms, tiek neįgaliesiems ar senoliams. Rajono gyventojų gyvenimo gerinimui turime leisti rajono biudžeto pinigus, o ne dirbtinai formuojamoms byloms.

Dar kartą pasakau, jei Jūs, mere, nutarsite atsistatydinti dėl gėdingo balsų pirkimo ir kitų pažeidimų, galiu Jums padėti morališkai priimti sprendimą ir atsistatydinti kartu su Jumis. Pagalvokite.