Lietuvos laisvės sąjunga

Žodis – 1918 metų vasario 16-osios Aktas – nebūtų galėjęs virsti kūnu – valstybe – jei nebūtų buvę savanorių, kurie tapo Lietuvos kariuomenės pamatu. Būtent jų atsidavimas ir kova padėjo pagrindus mūsų valstybei. Degdami žvakutes ant savanorių kapų, degame ugnį savo širdyje, save įkvėpdami didiems darbams.

Todėl š. m. vasario 16 dieną (penktadienį) 12.00 – 12.30 val. (būtent tuo metu jau turėjo būti pasirašytas ir Nepriklausomybės aktas) kviečiame Jus ir Jūsų artimuosius prisijungti prie šios visuomeninės akcijos (autoriai signataras Mečys Laurinkus, Artūras Zuokas, Virginijus Savukynas) ir inicijuoti žvakučių uždegimą ant savanorių kapų savo miestuose bei rajonuose. Jei ta valanda netinka, galima ateiti ir uždegti kitą valandą ar dieną (tarkime, mokiniams tikriausiai būtų paprasčiau ateiti vasario 15 dieną).

Pagal dabar turimus duomenis yra 184 kapinės, kuriose palaidoti savanoriai. Jų sąrašą ir daugiau informacijos rasite nuorodoje: http://www.bukdetektyvas.lt/kategorijos/savanoriu-kapai

Straipsnio nuotrauka ir interviu publikuoti 2018 m. vasario 7 d. „Valstiečių laikraštyje“, Nr. 11 (9749)